Про спеціальність "Математика"

item_image
Детальніше

Освітня програма для магістрів

item_image
Детальніше
News image

Як математика перемогла філософію і стала царицею наук?

Ми звикли говорити про наукову революцію, що поклала кінець темному середньовічному невігластву і відкрила дорогу розумному, вільному від забобонів пізнанню світу. Ми уявляємо собі благородний образ Джордано Бруно, який вийшов у багаття, але не відрікся від істинної ідеї множинних світів-галактик; Коперника, що рятується від переслідувань заскнілих кліриків; зацькованого інквізицією Галілея, який вимовляє на знамениті слова: «І все-таки вона крутиться».

Одним словом, кажучи «наукова революція», ми уявляємо як славну перемогу благородних лицарів розуму над темними забобонами, як правило, пов’язаними з релігією, які століттями гальмували прогрес.

28.05.2019
0 24
News image

ЕКСПЕРТИ ООН ПРОВЕДУТЬ ДОСЛІДЖЕННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ

Як стимулювати інноваційну діяльність та підвищити ефективність національної інноваційної системи – експерти ООН проведуть дослідження інноваційної сфери України та дадуть відповідні рекомендації. Про це йшлося під час зустрічі делегації Європейської економічної комісії ООН (UNECE) з представниками МОН.

Дослідження проводитиметься в межах огляду інноваційної політики країн Східної Європи та Кавказу, яке робить UNECE. Воно складатиметься з 6 етапів: ґрунтовне оцінювання і консультації з питань інноваційної політики, аналіз отриманих даних, публікація результатів тощо.

Для проведення дослідження було створено спеціальний опитувальник. З його допомогою експерти оцінюватимуть інституційну складову управління сферою інноваційної діяльності, інструменти інноваційної політики та інноваційні процеси. Загалом відбудеться огляд 50 індикаторів.

У межах візиту в Україну експерти ООН вже пояснили представникам університетів та наукових установ алгоритм заповнення опитувальника.

«Проведення цього дослідження зараз є дуже важливими, адже попередній огляд інноваційного розвитку України проводився UNECE 2012 року, а результати були опубліковані 2013-го. За ці понад 5 років багато змінилося. І саме це дослідження допоможе нам актуалізувати інформацію, критично оцінити втілення попередніх рекомендацій, а також виявити проблеми, які стримують розвиток інновацій в Україні», – розповіла гендиректор директорату інновацій та трансферу технологій МОН Дар’я Чайка.

28.05.2019
0 26